RedDeer.Games wyda na Nintendo Switch pierwszą grę Longterm Games

Miło nam poinformować, iż spółki Longterm Games i RedDeer.Games podpisały
umowę wydawniczą i tym samym rozpoczęły wieloletnią współpracę. Pierwsza gra Longterm Games ukaże się na konsoli Nintendo Switch właśnie dzięki RedDeer.Games.

RedDeer.games będzie odpowiadać za cały proces wydawniczy i marketing związany z konsolą Nintendo. Przedstawiciele spółki nie ukrywają, iż nasza pierwsza gra, o której już niedługo będziemy mogli opowiedzieć, bardzo przypadła im do gustu.

"Widzieliśmy grę w akcji i muszę przyznać, że nasz zespół jest pod wielkim wrażeniem jakości produkcji. Cieszymy się, że będziemy mogli zmaksymalizować jej sprzedaż na Swtichu" - mówi Michał M. Lisiecki, prezes zarządu i założyciel RedDeer.Games.

"Partnerstwo cieszy tym bardziej, że jesteśmy jedynym wydawcą, z którym Longterm Games będzie współpracować. W przypadku pozostałych platform, na których ukaże się gra, firma zdecydowała się na self-publishing" - dodaje.

"Współpraca z RedDeer.Games otwiera nam drzwi rynku konsol Nintendo Switch, na który bardzo liczymy w przypadku naszej pierwszej produkcji. Wierzymy, że dzięki wsparciu marketingowemu wydawcy gra okaże się klasycznym long-sellerem" - mówi Albert Rokicki, prezes zarządu Longterm Games.

RedDeer.games to aktualnie jeden z największych wydawców gier na Nintendo Switch, mający w portfolio ponad 40 tytułów. Gry firmy regularnie pojawiają się w TOP30 sprzedaży tej konsoli we wszystkich regionach, a także w dodanej niedawno do eShopu kategorii - gry, przy których spędzono najwięcej czasu.

Premierę tytułu wstępnie planujemy na IV kwartał 2022 roku.

O REDDEER.GAMES

RedDeer.Games (RDG) to niezależne studio deweloperskie, obecne na rynku gier od 2018r. Spółka jest producentem, a także wydawcą indie games własnych oraz tytułów innych producentów sprzedawanych na całym świecie w modelu dystrybucji cyfrowej, za pośrednictwem dedykowanych platform, w szczególności Nintendo eShop, Microsoft Store oraz STEAM, które są największymi dystrybutorami gier i aplikacji na świecie. Łącząc kompetencje zespołu składającego się z pełnych pasji projektantów, artystów, muzyków, programistów i producentów, RDG tworzy zabawne i wciągające gry niezależne. Aktualnie spółka ma w swoim portfolio blisko 100 zakontraktowanych tytułów. Rok 2022 to dla RDG przełom - na początku roku, spółka wewnątrz własnej struktury powołała dedykowany dział, który będzie odpowiedzialny za wdrożenie tokenów NFT do tytułów wydawanych przez studio. Dodatkowo, po dwóch latach działalności operacyjnej w segmencie indie, planuje rozszerzenie kompetencji w zakresie produkcji gier w AA | AA+.

RedDeer Games bringing yet-to-be-revealed title from Longterm Games to Switch
Building a mystery
RedDeer.Games To Publish Longterm Games First Title, Headed By ‘The Witcher 3’ And ‘Cyberpunk 2077’ Co-Creator
RedDeer.Games has signed a publishing agreement with Longterm Games to publish the latter’s first title which is headed by Robert Ogłodziński, co-creator of The Witcher 3 and Cyberpunk 2077.
RedDeer.Games planuje wydać pierwszą grę studia Longterm Games w IV kw. 2022 – Inwestycje.pl
RedDeer.Games planuje wydać pierwszą grę studia Longterm Games na konsolę Nintendo Switch w IV kw. 2022 r., podała spółka. Ogłoszenie gatunku gry oraz szczegółów na jej temat planowane jest do końca II kw. br., dodano. Longterm Games zapowiada także swój debiut na rynku NewConnect w 2022 r. „Dzisiej…
Upcoming game reveal from team headed by Witcher 3 and Cyberpunk co-creator
RedDeer.Games and Longterm Games have signed a publishing agreement and started long-term cooperation of publishing on Nintendo Switch.